Ātruma tests

0
V/M
0
Kļūdas
00:00
Laiks

Padomi

Mēģiniet neskatīties uz tastatūru. Sākumā būs grūti, bet tiklīdz jūs progresēsit, jums kļūs vieglāk, jo pirksti sāks atcerēties savas pozīcijas un jums vairs nebūs jāpiedomā, ar kuru pirkstu spiest kuru pogu.
Brīdī, kad mācāties rakstīt, skatieties ekranā, kuru pirkstu ir jāizmanto. Nebaidieties kļūdīties - ja jūs kļūdīsities, programma jums parādīs pareizo taustiņu, ko izmantot. Ja taustiņš parādās zaļā krāsā – tas nospiests pareizi, ja sarkanā – tātad nepareizi.
Nekavējoties izmantojiet jauniegūtās zināšanas praksē. Tas jums palīdzēs ātrāk progresēt.
Izveidojiet grafiku. Ja vien jums nav izveidots grafiks, ir viegli atrast aizbildinājumus, lai izlaistu kādu nodarbību.
Uzmaniet kļūdu skaitu, kāds jums ir šobrīd un koncentrējieties, lai to samazinātu nākotnē. Kad kļūdu skaits ir minimizēts, var koncentrēties uz rakstīšanas ātruma palielināšanu. Gala rezultāts būs augstāka produktivitāte.
Jums varbūt būs vieglāk atcerēties, ja klusām izteiksit pogas nosaukumu tiklīdz to nospiedīsit. Nebēdājaties, ja uzreiz nesanāk. Šī ir prasme, ko var iemācīties ar praksi!
Esiet pacietīgi! Tiklīdz pirksti būs pieraduši pie pareizajām pogām, ātrums un efektivitāte automātiski paaugstināsies.
Kustiniet tikai to pirkstu, kurš nepieciešams pogas nospiešanai. Neļaujiet, lai citi pirksti klejo pa pogam, kas nav „mājas rindā”.
Pirkstiem jāatrodas uz „mājas rindas” un jūsu rokām jābūt tajā pašā leņķī, kādā ir tastatūra. Neļaujiet, lai locītavas kļūst slinkas un balstās uz tastatūras vai galda.
Vienu vingrinājumu izpildiet tik ilgi, kamēr esat apmierināts ar iegūto rezultātu.
Nesitiet taustiņus! Mēģiniet izmantot minimālu spēku. Atpūtieties starp vārdiem, novietojot pirkstus uz tastatūras virsmas.
Atpūtiniet roku, viegli uzmetot pirkstus uz klaviatūras.
Katru taustiņu spiediet maigi, bet izteiksmīgi, lai netīšām neuzspiestu uz blakus pogas.
Lai aktivizētu automātisko atkārtošanu, pieskarieties un turiet vienu pirkstu uz vajadzīgā taustiņa. Paceliet pirkstu, lai apturētu automātisko atkārtošanu.
Rakstīšanas spēles ir jautrs veids, kā atpūsties un vienlaikus uzlabot savu precizitāti un ātrumu. Padari mācīšanos jautru!
Pirkstu koordinācijas un sprieguma noņemšanas vingrinājumi samazinās saspringumu un liks pasmaidīt. Ja jums būs ērti un vide būs patīkama, arī mācīties būs patīkami.
Ieplānojiet katrai nodarbībai vismaz 30 minūtes.
Nodrošiniet, ka jūsu pirksti ir tuvu „mājas rindai”, cik vien var, lai minimizētu nevajadzīgas kustības.
Mācīties rakstīt uz tastatūras sākotnēji nozīmē daudz kļūdīties. Nejūtieties slikti par to, ka kļūdāties!
Mēģiniet rakstīt ar konstantu ātrumu.
Jūsu locītavu pacelšana palīdzēs nodrošināt to, ka jūsu pirksti varēs kustēties ātri un precīzi.
Lai pārslēgtos starp lielajiem un mazajiem burtiem, izmantojiet pretējo roku. Piezīme: uz dažiem datoriem, tastatūras burtu var būt tuvāk novietoti.
Pārbaudiet savu attālumu no klaviatūras. Pielāgojiet savu krēslu, lai izvairītos no biežas problēmas – pārāk tuvas sēdēšanas klavitatūrai. Pielāgojiet monitora leņķi, lai samazinātu atspīdumu.
Jo vairāk jūs praktizēsities, jo labāk un ātrāk jums izdosies!
Ja vien jūs precīzi nezināt, kur atrodas burts vai cipars, jūs nevarat rakstīt uz tastatūras bez skatīšanās.
Ja iespējams, mēģiniet mācīties rakstīt uz parastās klaviatūras, nevis klēpjdatora klaviatūras.
Jums jābūt ērti, rakstot uz tastatūras, pārliecinieties, ka tā ir pareizā augstumā.
Pirms sākat ātruma testa izpildi pārliecinieties, ka jūs sēžat taisni, ka kājas atrodas uz grīdas. Turiet elkoņus tuvu ķermenim un locītavas turiet taisni. Neaizmirstiet atpūsties, kad nepieciešams.
Atpūšanās vingrinājumi: Katras plaukstas pirkstus plaši izpletiet. Turiet tā piecas sekundes, tad atslābinieties. Atkārtojiet trīs reizes.
Pārliecinieties, ka ik pa laikam pārbaudāt savu rakstīšanas ātrumu – ar mūsu ātruma testu jūs varat noteikt savu progresu. Uzrakstītie vārdi minūtē nosaka jūsu rakstīšanas līmeni.
Rakstīšanas ātruma tests mēra 2 parametrus – ātrumu un kļūdas, tāpēc atcerieties, ka ne tikai ātrums, bet arī precizitāte ir svarīga.
Ja tastatūra ir pārāk augstu (vai krēsls ir pārāk zems) kļūdas mēdz rasties augšējā tastatūras rindā. Ja tastatūra ir pārāk zemu (krēsls ir pārāk augsts), kļūdas mēdz ieviesties apakšējā tastatūras rindā.
Atpūtas vingrinājums: Novietojiet savu roku leņķī, kas tuvs jūsu locītavas leņķim. Ar otru roku maigi uzspiediet uz īkšķa sākuma punkta un virziet spiedienu no augšas uz leju. Atkārtojiet 3 reizes katrai rokai.
Tas var prasīt nedēļu vai divas, lai tiktu pie ātruma ~ 50 vārdi minūtē, ja jūs vingrināsities 30-60 minūtes katru dienu. Esiet pacietīgi.
Izstaipi savas plaukstas un pirkstus, pirms sāc pildīt ātruma testu.
Ja jūs vēlaties, lai būtu vieglāk rakstīt, jums vajadzētu uzlabot savu veiklību. Palīdz, ja jūs spēlējat ģitāru vai kādu citu instrumentu, kas prasa jūsu roku un pirkstu darbību.
Atpūtas vingrinājums: Izstiepiet abas rokas uz ārpusi ar pirkstiem kopā. Zīmējiet ar rokām apļus, kustinot locītavas. Pieci apļi uz vienu pusi, pēc tam tāpat uz otru pusi.
Tērzējiet internetā ar draugiem un ģimeni.
Pēc katras stundas pabeigšanas, pamēģiniet izpildīt ātruma testu.
Kad mācāties rakstīt, ir ārkārtīgi svarīgi, lai jūs ievērotu vienmērīgu un stingru grafiku, citādi pirksti nevarēs sākt darboties pēc muskuļu atmiņas.
Atpūtas vingrinājums: Turiet rokas uz āru ar plaukstām vērstām uz leju. Paceliet rokas uz augšu, it kā jūs kādam mātu, lai apstājas. Izmantojot pretējo roku, izdariet spiedienu uz paceltās rokas plaukstu.Turiet spiedienu piecas sekundes, tad atslābinieties. Atkārtojiet 3 reizes katrai rokai.
Ja jūs mācīsities rakstīt ātri, skatoties uz tastatūras, jums būs grūti ar kļūdu labošanu vai diktātu rakstīšanu, jo neredzēsit uz ekrāna, kad esat pieļāvis kļūdu. Tāpēc labāk uzreiz mācīties, neskatoties uz tastatūras.
Varat pārklāt rokas ar dvieli kamēr rakstāt.
Sāciet lēni un iemācieties visu tastatūru pirms sākat pievērst nopietnu uzmanību ātrumam.
Ja rakstīšana izraisa jums sāpes, tā nekavējoties jāpārtrauc un jāņem pārtraukums.
Ja mācāties darba vidē, mēģiniet sarunāt ar darba devēju kādu klusu un mierīgu laiku, kad varat nodoties mācībām – jūsu darba devējs būs tiešais ieguvējs no jūsu jaunajām prasmēm.
Vēlams izvairīties no nemainīgas pozīcijas dienas laikā. Plānojiet darbus tā, lai varat izkustēties un pamainīt pozīciju.
Jūs varat izmantot kādu palīgprogrammu vai atgādinājumu, lai atcerētos, ka ir jāatpūšas.
Atpūtas vingrinājums: Turiet savas rokas uz āru ar plaukstām vērstām uz leju. Paņemiet vienu vienas rokas plaukstu un lieciet to, izdarot spiedienu, vienā virzienā, pēc tam otrā virzienā. Izdariet spiedienu 5 sekundes, tad atpūtieties. Atkārtojiet 3 reizes katrai plaukstai.
Tā kā datorus izmanto gan darbā, gan mājās, pēdējos gados ir nopietni pieaudzis tā sauktās atkārtoto kustību sastiepuma traumas, ko saista tieši ar nepareizu klaviatūras izmantošanu.
Lai samazinātu savu risku tikt pie kāda savainojuma, ir jāseko ergonomikas principiem un ieteikumiem par pareizu sēdēšanu un kustēšanos.
Jūsu plaukstām, elkoņiem un tastatūrai ir jābūt vienā horizontālajā plaknē un 90 grādu leņķī pret augšdelmiem. Jūsu ekrāna augšpusei jābūt tuvu acu līmenim.
Neskatieites uz klaviatūras, kad rakstāt. Vienkārši virziet pirkstus apkārt līdz tie atrod „mājas rindu”. Nedauziet taustiņus. Izmantojiet pēc iespējas mazāku spēku.
Veiksme un progress ir atkarīgi no jūsu apņēmības pielietot praksē to, ko esat iemācījies. Tiem, kuri vilcināsies, vajadzēs vairāk laika, lai uzlabotu savu produktivitāti.
Jums vajadzētu arī iemācīties lietot galvenos taustiņus kopā ar Ctrl un Alt taustiņiem - tas ir ļoti noderīgi, lai izmantotu dažādus īsceļus.
Praktizēšanāš reālās dzīves situācijās ir lielisks veids, kā uzlabot savas prasmes un celt pašapziņu par savām spējām.
Ieplānojiet, kad trenēsities ar rakstīšanas „Ātruma testu”, lai uzlabotu savu ātrumu.

Aklās rakstīšanas konkursi: Kā tie palīdz uzlabot prasmes?

Aklās rakstīšanas konkursi ir aizraujoši pasākumi, kuros dalībnieki sacenšas par to, kurš var ātrāk un precīzāk rakstīt tekstu bez skatīšanās uz tastatūru. Šādi konkursi piedāvā daudz vairāk nekā tikai izklaidi – tie būtiski veicina rakstīšanas prasmju uzlabošanu un attīsta dažādas spējas, kas ir noderīgas gan mācībās, gan darbā.

Ātruma un precizitātes uzlabošana: Dalība aklās rakstīšanas konkursos motivē dalībniekus sasniegt maksimālo rakstīšanas ātrumu un precizitāti. Konkurences gars liek pievērst uzmanību ne tikai ātrumam, bet arī minimālai kļūdu izdarīšanai. Regulāra dalība šādos konkursos palīdz uzlabot abu šo elementu apvienojumu, kas ir būtiski efektīvai rakstīšanai ikdienā.

Pašdisciplīnas un koncentrēšanās spēju attīstība: Lai sagatavotos konkursiem, dalībnieki bieži vien veic intensīvus treniņus, kas prasa disciplīnu un spēju ilgstoši koncentrēties uz uzdevumu. Šāda prakse stiprina koncentrēšanās spējas un attīsta pašdisciplīnu, kas ir noderīga ne tikai rakstīšanā, bet arī citās dzīves jomās.

Stresa noturības veicināšana: Konkursu laikā dalībnieki bieži vien nonāk stresa situācijās, kad jāizpilda uzdevumi noteiktā laikā un zem spiediena. Spēja saglabāt mieru un koncentrēties stresa apstākļos ir vērtīga prasme, kas var palīdzēt arī citās situācijās, piemēram, darbā vai eksāmenos.

Mērķu izvirzīšana un sasniegšana: Aklās rakstīšanas konkursi piedāvā skaidru mērķi – uzlabot rezultātus katrā sacensībā. Šī mērķorientētā pieeja motivē dalībniekus nepārtraukti attīstīties un sasniegt arvien labākus rezultātus. Tas palīdz veidot ilgtermiņa mācību paradumus un sekmē personīgo izaugsmi.

Sociālie un profesionālie kontakti: Dalība konkursos bieži vien sniedz iespēju iepazīties ar citiem dalībniekiem un veidot jaunas draudzības vai profesionālus kontaktus. Šāda mijiedarbība var būt iedvesmojoša un motivējoša, jo citu panākumi un pieredze var sniegt vērtīgas mācības un idejas turpmākai attīstībai.

Noslēgumā, aklās rakstīšanas konkursi ir ne tikai aizraujošs izaicinājums, bet arī efektīvs veids, kā uzlabot rakstīšanas prasmes. Tie veicina ātruma, precizitātes, koncentrēšanās un stresa noturības attīstību, kā arī sniedz iespēju veidot vērtīgus kontaktus un gūt motivāciju turpmākai izaugsmei.